1. Domov
  2. Ako si vybrať matrac

Ako si vybrať matrac

Kradne vám výber nového matraca spánok? Prečítajte si návod ako vybrať ten najlepší matrac pre skvelý relax a dokonale usmiate rána. (cca 5 minút čítania)

Nechce sa vám 5 minút čítať? Vyskúšajte náš konfigurátor a zistite, ktorý matrac je pre vás ten pravý.

Výber nového matraca zo širokej ponuky typov, tvarov a tvrdostí môže byť na prvý pohľad skutočne stresujúci zážitok. Bude pre vás lepšia pamäťová pena alebo latex? Potrebujete tvrdý, stredne tvrdý alebo mäkký matrac? A čo sú to tie taštičky? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Aký tvrdý by mal byť môj nový matrac?

Práve touto otázkou sa zväčša začína pátranie po ideálnom spánku. Zvoliť si správnu mieru tvrdosti a podpory je pre pokojný spánok kľúčové a vaša voľba by sa mala odvíjať od viacerých faktorov. Prvým z nich je vaša hmotnosť. Čím väčšia je vaša telesná hmotnosť, tým väčšiu podporu vaše telo potrebuje. Tvrdosť alebo nosnosť definuje nielen samotný materiál matraca ale aj výška jeho jadra. Čím vyššie je jadro, teda stredná vrstva matraca, tým väčšia je miera podpory tela.

Výber tvrdosti nového matraca by ste mali podmieniť tiež spôsobu vášho spania. Ak spíte hlavne na chrbte či bruchu potrebujete tvrdší matrac, ak strávite väčšinu noci na boku siahnite po mäkšej variante. V neposlednom rade do výberu vstupuje aj vek používateľa. Deti a mladí ľudia volia zväčša tvrdšie matrace, staršie ročníky si naopak radi doprajú mäkkučké penové objatie.

Matrace Matralux sú dodávané v piatich stupňoch tvrdosti, 1 predstavuje najmäkšiu a 5 najtvrdšiu variantu.

Aký typ matraca je pre mňa vhodný?

Rovnako ako pri voľbe správnej tvrdosti je aj voľba druhu matraca ovplyvnená viacerými parametrami. Okrem telesných proporcií a spánkových návykov do výberu významne zasahujú napríklad nároky na teplotný komfort, odvod vlhkosti či náklonnosť k alergiám. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme bližšie na tri základné materiálové skladby matracov a ich výhody.

PUR pena

Základný materiál pre výrobu matracov so špičkovou elasticitou, ktorý môže byť vyhotovený v najrôznejších verziách tvrdosti a pružnosti.
Penové matrace vynikajú dlhou životnosťou a cenovou dostupnosťou.

Pre koho sú vhodné: Každý, kto hľadá vynikajúci pomer ceny, komfortu a životnosti.

Najpredávanejším matracom z kategórie penové matrace je matrac Optimal Zero a Optimal Zero Hard doplnený výstužou z kokosového vlákna.

Latex

Prémiový materiál prírodného pôvodu, ktorý vyniká špičkovými ergonomickými a elastickými vlastnosťami. Vďaka otvorenej konštrukcii navyše poskytuje vynikajúci teplotný komfort a odvod vlhkosti.

Pre koho sú vhodné: Užívatelia hľadajúci dobrú podporu, vynikajúce chladenie a príjemný pocit objatia, ktorý zabezpečuje vysoká elasticita latexu.

Najpredávanejším matracom z kategórie Latexové matrace je matrac Visco LTX s nosnosťou 130kg doplnený výstužou z kokosových vlákien a strednou tvrdosťou.

Taštičky

Taštičkové matrace predstavujú špičku medzi pružinovými matracmi. Vďaka samostatne uloženým pružinám v uzatvorených „taštičkách“ sú odstránené všetky neduhy pružinovej technológie, pre maximálne pohodlie a dlhú životnosť. Taštičkové matrace môžu obsahovať až 2000 ks pružiniek, ktoré dokonale kopírujú každú kontúru vášho tela. Otvorená konštrukcia zaručuje najvyšší tepelný komfort a odvod vlhkosti spomedzi všetkých súčasných technológií.

Pre koho sú vhodné: Nároční užívatelia s vysokými nárokmi na schopnosť chladiť a odvádzať prebytočnú vlhkosť. Taštičkové matrace vynikajú prémiovou životnosťou, vysokou nosnosťou a dokonalým kopírovaním kriviek ľudského tela.

Najpredávanejším matracom z kategórie Taštičkové matrace je matrac London s nosnosťou až 130kg, 7 zónovými taštičkami od nemeckého výrobcu AGRO a dvomi vrstvami kokosových vlákien pre strednú tvrdosť.

Najčastejšie otázky k výberu matraca

Rošt z pružných lamiel je vhodný pre penové matrace, zatiaľ čo taštičkové matrace vyžadujú pevné latové rošty.

Pri výrobe našich matracov maximálne dbáme na kvalitu použitých materiálov, a preto všetky komponenty pochádzajú od renomovaných európskych dodávateľov.

Odporúčame zvoliť radšej dvojicu matracov, pre ľahšiu manipuláciu a tiež možnosť zvoliť rôzne nastavenie tvrdostí a materiálov pre každého z partnerov.

Matrace Matralux dodávame vo všetkých štandardných rozmeroch. Pre objednávku neštandardnej veľkosti je pri každom produkte dostupná možnosť „vlastný rozmer matraca“ vďaka ktorej si dokážete zadať presné rozmery Vami požadoveného matraca.

Potrebujete pomoc?

+421 2/222 001 53

alebo

info@matralux.sk